درباره وبلاگ


پیامبر اكرم (ص) می فرمایند:

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""
مهدى از میان امت من برخاسته شود

مدت سلطنت او هفت یا هشت یا نه

سال مى باشد همه طبقات امت من

در زمان ظهور او چنان در رفاه زندگى

نمایند كه قبل از وى هیچ بّر و فاجری

بدان نرسیده باشندآسمان باران

رحمت خود را بر آنان مى بارد و

زمین از روئیدنیهای خود چیزى فرو

گذار نمى كند

مدیر وبلاگ : امین
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
ایران وایرانی
منتظران مهدی اگاه باشید!حسین را منتظرانش کشتند....
چند روزی نبودم

دلم خیلی گرفته،‌ مثل رزمنده ای كه دلتنگ شب عملیات شده ،‌ دلتنگم...

اما من كجا و اون شبها و اون آدما ...

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 31 فروردین 1395 :: نویسنده : امین
نظرات ()
افسران - ولنتاین روز عشق یا روزی برای تغیر سبک زندگی ؟

طراحان "روز ولنتاین" تلاش برای فرهنگ سازی آن در میا ن جوانان مسلمان و به خصوص جوانان ایرانی است تا دلیلی باشدبرای اشاعه فساد و فحشا در جامعه، و چه بسا که این روز فرصتی است برای تمدید عشق ناپاک دو نامحرم که سرنوشت بیشتر این محبت های بدون عمق و ریشه، قطعا بر کسی پوشیده نیست.

چند سالی است که در روزهای اواخر بهمن، تعدادی از مردم کشورمان اقدام به بزرگداشت روزی به نام “ولنتاین” می کنند که معرف سبک زندگی غربی است.روزی که به نام ولنتاین در میان جوانان ایرانی به عنوان یک فرهنگ و سنت باب شده است که  از جمله تهاجمات فرهنگی است که دشمن توانسته خیلی راحت به فرهنگ و سنت ما ایرانیان رخنه کند.

 

روزی که بهانه ای شده است در میان دوستان نامحرم (دختر و پسر )تا علاقه و ابراز احساسات کذاییشان را به یکدیگر ابراز کنند.در ایران چند سالی بیشتر نیست که شور و هیجان روز والنتاین، همه گیر شده است.این جشن ها از دنیای غرب وارد کشورهای مسلمان شده و مردم نیز کورکورانه و بدون توجه به جنبه های مثبت و منفی آن، این مراسم را دنبال می کنند. شرکت در مراسم ویژه این روز، چهره اسلام را خدشه دار می کند!

 

 روز ولنتاین در واقع فستیوالی مسیحی است که یاد و خاطره یکی از مقدسین این مذهب را گرامی می دارد. اما این مراسم از طریق مختلف به کشورهای مسلمان بسیاری راه یافته و بر اذهان مردم در خصوص پذیرش آن به عنوان جشنی معمولی تاثیر گذاشته است. روز ولنتاین جوانان را به فساد و گمراهی می کشاند.

 

«ولنتاین» نام كشیشی (روحانی مسیحی)در روم باستان در سده سوم میلادی بوده ،كه مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می كرد.زیراكه فرمانروای روم بنام كلودیس دوم ،براین باور بوده كه سربازی در جنگ خوب خواهد جنگید كه مجرد باشد. از این رو ازدواج را برای سربازان امپراطوری روم قدغن می كند.كلودیوس به قدری سنگدل وفرمانش به اندازه ای قاطع بود كه هیچ كس جرات كمك به ازدواج سربازان را نداشت.ولی كشیشی به نام والنتیوس(ولنتاین)،مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می كرد.كلودیوس دوم از این جریان خبردار می شود و دستور می دهد كه والنتاین را به زندان بیندازند و به جرم جاری كردن عقد اورا اعدام كنند.از آن زمان در كشورهای غربی روز 14 فوریه را روز ولنتاین ( روز عشاق یا روز عشق ورزی ) می گویند و آن را جشن می گیرند .

 

اما نكته ای كه باید مد نظر داشت ،این است كه این روز را (ولنتاین و روز عشق)كه یك فرهنگ وشعار غربی است ،نبایدبرای خودمان مبنا والگو قرار دهیم وبه مرور آن را در بین خود مان ودرجامعه به عنوان یك سنت ویك فرهنگ به جا بیندازیم.كه این ناپسند وقبیح است. زیرا كه همین تقلید از غرب در فرهنگ ومستند كردن سنن وآیین خود ،به اندیشه غربیان، نموداراز خود بیگانه شدن و از شخصیت ملى و دینى و تاریخى خود تهى گشتن می باشد.ونیز نوعی تایید برتر بودن فرهنگ واندیشه آنان و طعن و خرده‏گیرى به داشته ها و فرهنگ خودی است .

 

این گونه تقلید از غرب، كه انسان سراپا تقلید باشد ، همیشه مورد انتقاد بزرگان دین بوده است .«در اصول زندگى و سنن اجتماعى از خوردنى و نوشیدنى و پوشیدنى گرفته تا نكاح و مسكن و غیره، تقلید كوركورانه و چشم به دروازه غرب دوختن ،اینكه ببینند چه مد تازه‏اى در پختن و خوردن طعام و در برش لباس و در طرز ازدواج و در طریقه خانه سازى و دكوربندى خانه و حتى در نحوه سخن گفتن و راه رفتن مى‏رسند و از خود هیچ استقلال و اراده‏اى نداشتن ،عجیب است اینگونه افراد هر چه مى‏كنند از خود نمى‏پرسند كه چرا میكنند؟ به بزى میمانند كه وقتى بپرسى چرا از نهر پریدى؟ جز اینكه بگوید چون دیگران پریدند، پاسخى ندارند) (موسوى همدانى سید محمد باقر؛ ترجمه المیزان ج‏1ص642 )

مقام معظم رهبری با تاكید بر اهمیت استقلال فرهنگی ،می فرمایند:

 

« اگرفرهنگ و اخلاق و عقاید و باورهای دشمنان و بیگانگان در میان این ملت رواج داشته باشد و رشد بكند، این ملت نمی تواند ادعای استقلال كند.در دنیا، سررشته ی فرهنگ دست عده یی است كه آنها كیفیت زندگی و نشست و برخاست و اخلاق و معرفت را برای انسانهای بی گناه و بی خبر در سرتاسر عالم رقم می زنند و تعیین سرمشق می كنند. اگر ملتی بتواند خود را از سرایت موج مسموم فرهنگی ساخته و پرداخته ی بیگانگان حفُكند، این ملت مستقل خواهد بود؛ اما اگر نتواند و تحت تأثیر غلبه ی فرهنگ بیگانه قرار بگیرد، این ملت، ملتی وابسته و اسیر است.( سخنرانی در دیدار با اقشار مختلف مردم و جمعی از ، و كاركنان مراكز آموزش عالی و درمانی كشور 15/09/1368)

 

در ادامه می فرمایند:« باید از فرهنگ غرب گریخت. چرا كه فرهنگ غرب، فرهنگ برنامه ریزی برای فساد انسان است، فرهنگ دشمنی و بغض با ارزشها و درخشندگیها و فضیلتهای انسانی است،(همان)

بنابراین بجای روز ولنتاین غربی می توان روز ازدواج حضرت فاطمه سلام الله علیها وحضرت علی (علیه السلام ) اول ذیحجه را مبنا قرار داد. زیرا كه هرچند در نگاه سطحی انتخاب روز ولنتاین خالی از اشكال است ولی مبتنی بر یك فلسفه غربی است كه در زیر لایه های آن تهاجم فرهنگی وتخریب فرهنگ های خودی ،خوابیده است.

خود هدیه دادن به نامزد وهمسر از نظر شرع وعرف ،نه تنها اشكالی ندارد بلكه دین اسلام نیز به هدیه دادن ،تشویق وترغیب می كند.به عنوان مثال : سكونى از امام صادق (ع) نقل مى‏كند كه فرمود:« هدیه بدهید تا همدیگر را دوست داشته باشید، همانا هدیه كینه‏ها را از میان مى‏برد.»(خصال-ترجمه جعفرى ج‏1 ص49)

 

در حقیقت پشت پرده "ولنتاین"  که یک فرهنگ غربی است تلاش و تبلیغات برای از هم پاشیدن بنیان خانواده ها، جلوگیری از ازدواج و ترویج دوست یابی و دوست گزینی به جای انتخاب همسر و تشکیل خانواده، است.

 

 طراحان "روز ولنتاین"  تلاش برای فرهنگ سازی آن در میا ن جوانان مسلمان و به خصوص جوانان ایرانی است تا دلیلی باشدبرای اشاعه فساد و فحشا در جامعه، و چه بسا که این روز فرصتی است برای تمدید عشق ناپاک دو نامحرم که سرنوشت بیشتر این محبت های بدون عمق و ریشه، قطعا بر کسی پوشیده نیست.

 

 اما رواج این فرهنگ غربی نگران کننده در سایه تبلیغات شبکه های ماهواره ای، تنها می تواند برای جوان و فرزند خانواده به عنوان یک الگو تلقی شده و مهر تأییدی باشد بر یک فرهنگ غلط و ناپاک که حاصل آن دوری گزینی از ازدواج و حفظ روابطی است برای فروپاشی اخلاقی جامعه.

 

در حالی که این پدیده در فرهنگ و تاریخ ما وجود دارد اما درست و پررنگ به جوانان معرفی نشده است. روز ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س) تنها نمونه ای از فرهنگ مذهبی ماست که نه تنها افسانه نیست و قصه سازی نشده است که ریشه در باورها و مذهب ما دارد و حتما می تواند به استحکام خانواده و عشق حقیقی همراه با هویت کمک کند.

 

نکته قابل تامل این است که مسؤولین فرهنگی ما نه تنها سعی در فرهنگ‌سازی صحیح، گسترده، بجا، مستمر و خلاقانه برای گسترش آیین ها و باورهای مذهبی مان به عنوان جایگزین این فرهنگ غربی ندارند، بلکه بعضا نسبت به این پدیده که اتفاقا گسترش بسیار زیادی هم به دلیل اطلاع رسانی نادرست از سوی ما و اطلاع رسانی گسترده از سوی شبکه های ماهواره ای پیدا کرده است سکوت کرده اند
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 28 فروردین 1395 :: نویسنده : امین
نظرات ()
افسران - اگر مادر را در ایران به لجن بکشیم، تمام جامعه اسلامی به لجن کشیده خواهد شد

اکنون دشمنان متوجه نقش اساسی مادران در این کشورها شده و از انجام هرگونه اقدامی در جهت از بین بردن این نقش و محبوبیت فروگذار نیستند.

مسلم است که مادران در جامعه اسلامی از نقش مهم و به سزایی در رشد و تعالی جامعه برخوردار هستند.

در حال حاضر آینده ممالک اسلامی جهان به دست مادران ساخته می شود و چنانچه تزلزلی در جایگاه این خلقت خداوندی ایجاد شود به حتم بزرگترین ضربه به جامعه اسلامی وارد خواهد شد  بر این اساس است که دشمنان اسلام تمامی تلاش خود را با برنامه های مختلفی در تضعیف جایگاه مادران می نمایند.

در حالی که واژه ای به نام "مادر" در غرب همچون کشورهای اسلامی از محبوبیت چندانی برخورددار نیست اکنون دشمنان متوجه نقش اساسی مادران در این کشورها شده و از انجام هرگونه اقدامی در جهت از بین بردن این نقش و محبوبیت فروگذار نیستند.

نمونه عینی اهداف شوم غربی در برنامه رابرت مرداک، یهودی ثروتمند و غول رسانه ای جهان در خصوص ایران قابل مشاهده است که در مقاله اش چنین آمده است: برای نابودی ایران باید در خصوص کلمه ی مقدسی به نام خانواده هزینه کرد و من قصد دارم تا موضوع "مادر" را در دستور کار خود قرار دهم و در ایران مادر خانواده همه چیز را مدیریت می کند و اگر مادر را به لجن بکشیم تمام این جامعه به لجن کشیده خواهد شد. وی همچنین اشاره کرده است که تا سال2020 کلمه مادر را در ایران بی معنا خواهد کرد.

بر این اساس است که مادران اسلامی باید آگاهانه در انتخاب راه و الگوی خود عمل کنند چرا که آینده مملکت اسلامی به دست آنان است. یکی از بهترین الگوهایی که یک مادر مسلمان ایرانی می تواند داشته باشد حضرت فاطمه زهرا (س) است.

سیره حضرت فاطمه(س) از یک سو  به جهت انتساب ایشان به عنوان دختر خاتم پیامبران(ص)، همسر امامت و مادر ولایت و از سوی دیگر برجستگی های شخصیتی که در وجود ایشان دیده می شود و ایشان را به عنوان یک الگو مطرح می سازد، حائز اهمیت است. بنا به فرموده حضرت ولی عصر(عج) که مادرشان، حضرت فاطمه(س) را به عنوان الگویی برای خود معرفی می نمایند؛ علاوه بر آن که جنبه هایی از شخصیت ایشان که به شؤون انسانیت بازمی گردد، الگویی برای تمامی انسان ها اعم از زن و مرد است، به عنوان نمونه ای کامل برای زنان نیز (در شناخت ابعاد مختلف وجودی شخصیت زن، پی بردن به ارزش استعدادهای موجود در زن بدون تحت تأثیر القائاتی که در تحقیر جنس زن وجود دارد و در نهایت ظهور استعدادها در ابعاد مختلف به دور از هر گونه افراط و تفریط و در نهایت رسیدن به کمال و قرب الهی) مطرح است.

 بنابراین می توان چنین گفت که در شرایط حاکم توجه به اعمال و اهدافی که انتخاب می شود، باید توسط مادران ارزیابی شده و با بصیرت هر چه تمام تر و آگاهانه این برنامه ها را با شکست همراه ساخت و این امر عملی نمی شود مگر با پیروی کامل از فرمایشات دین مبین اسلام و ائمه اطهار(ع).
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 28 فروردین 1395 :: نویسنده : امین
نظرات ()
افسران - من دلم گرفته ...  می‌خواهم بیایم تشیع پیکر پاک شهید آوینی

شهید آوینی؛ «كره زمین خسته است. بشر بعد از قرن ها زمین گرایی و خودپرستی احساس می كند كه نیازمند عالم معناست. او این عالم را دوباره باز خواهد یافت و به آن باز خواهد گشت

این سخن شهید آوینی پیش و بیش از آنكه متناظر با احوال جامعه ایرانی باشد، نظریه ای جهانی است كه ما به علت اطلاعات ناكافی و بعضا ناصحیح از اوضاع دیگر جوامع بخصوص كشورهای غربی و به اصطلاح مدرن، شاید نتوانیم آنچنان كه باید عمق آن را درك كنیم اما «آب دریا را اگر نتوان كشید. هم به قدر تشنگی باید چشید» و از همین رو چند سطری می نگارم هر چند می دانم حق مطلب بیش از اینهاست.

قبل از هر چیز لازم می بینم به نكته ای كوتاه اشاره كنم. شاید بپرسید چرا غرب را «به اصطلاح مدرن» خواندم. اگر «مدرن» را به معنای پیشرفته از لحاظ تكنولوژی فرض كنیم من نیز به مدرن بودن آنان معترفم، اما یكی از كلاه های بزرگی كه سر بشر امروز گذاشته اند این است كه مدرنیته را مترادف با خوشبختی معرفی كرده و به خورد ما داده اند.

نسبت «انسان معاصر»، «مدرنیته» و «خوشبختی» خود بحث مفصلی است كه اگر عمری باقی بود به آن خواهم پرداخت.

هر روز صبح قبل از ساعت6 در آن سه راهی كذایی و شلوغ كه منتظر سرویس می ایستم آدم هایی را می بینم كه به سرعت می روند و بیشتر انگار در حال دویدند. بعضی ها هم كه دیرشان نشده می ایستند و نگاهی به روزنامه ها می اندازند. خیلی هایشان دیگر چهره هایی آشنا شده اند. هر روز با دیدن این رفتن ها كه هیچوقت تمامی ندارد از خود می پرسم «چرا؟» «روزها فكر من این است و همه شب سخنم .كه چرا غافل از احوال دل خویشتنم.زكجا آمده ام آمدنم بهر چه بود.به كجا می روم آخر ننمایی وطنم»

آیا این آدم ها هم از خود می پرسند و اصلا می دانند به كجا می روند؟ اما انگار دنیای امروز «چراگاهی» است كه جایی برای «چرا» ندارد. باید دوید و دوید و اگر لحظه ای بایستی و از خود بپرسی چرا، از دیگران بازخواهی ماند.

جالب آنكه هرچه بیشتر می دوی مقصد دورتر می شود و اضطراب نرسیدن بیشتر. یك روز صبح از خواب بیدار می شوی و به اداره می روی. 03 سال بعد هم صبح ها از خواب بیدار می شوی و باز هم به اداره می روی و تنها تفاوتش این است كه شاید یكی- دو طبقه اتاقت بالا و پائین شده باشد و «ناگهان بانگ برآید خواجه مرد.» و اگر خیلی كله گنده باشی آگهی ترحیمت در یكی از صفحات روزنامه كنار بقیه چاپ می شود. آنهم فردا مثل خودت می میرد.

نمی خواهم نوستالژیك بازی در بیاورم و شروع كنم به آه و ناله كه بله ما همه قربانی این سرنوشت محتوم غفلت عصر جدیدیم و خوش به حال روستایی ها كه در هر روز صبح با صدای خروس از خواب بیدار می شوند و شیر بز می خورند.

از قضا فكر می كنم آدم اگر كمی زرنگ باشد این شهرنشینی با همه زرق و برقش می تواند دست خیلی چیزها را رو كند و پوچی ها را آشكار سازد و بدون شك ارزش این خودآگاهی بسیار بیشتر خواهد بود.

آری بشر امروز به عالم معنا احساس نیاز می كند اما كمپانی هایی كه بقایشان به تحمیق و تحمیر انسان وابسته است بیكار ننشسته و مصنوعات خود را به خلایق قالب می كنند. چینی ها برای غرب وسایل و اسباب شهوترانی می سازند و برای ما تسبیح و ساعت اذان گو!

هرچه عطش معنویت بیشتر شود جنس تسبیح ها و صدای ساعت ها نیز دلفریب تر خواهد شد و اینگونه است كه آینده شاهد نبرد «معنویت علیه معنویت» خواهد بود. معنویت الهی در برابر معنویت شیطانی.

 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 28 فروردین 1395 :: نویسنده : امین
نظرات ()


افسران - متن سخنرانی دکتر عباسی : بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار»

در 1991 بعد از فروپاشی شوروی در کشور غنا سازمان ملل اجلاسی برگزار گرد که مشخص کنه در دوره ی سیصد ساله استعمار آفریقا چقدر خسارت دیده ؟ آماری که منتشر شده رو میتونید تو وبسایت مربوطه تو فضای سایبر ببینید سیصد سال اروپایی ها کشور آفریقا رو استعمار کردند غرامتی که سازمان ملل تصویب کرده باید بپردازه اینه : 777تریلیون دلار یعنی 777 هزار میلیار دلار از منابع انسانی منابع مادی و زیر زمینی آفریقا رو غارت کردن بردن جایی رو درست کردن به نام تمدن عظیم اروپا جوانان سیاه پوست آفریقا رو بردن توی جایی که پوست کله سرخ پوست هارو کنده بودن با اون جوون های سیاه پوست آمریکا رو درست کردن به نظام برده داری

این مصوبه سازمان ملل در اجسلاس آکرا در کشور غنا در سال 1991 777 تریلیون دلاری که به مردم آفریقا خسارت وارد شد انگلیس چقدر این جا بدهکاره ؟ سازمان ملل تصویب کرده 185 تریلیون دلار فقط انگلیس غارت کرده

رهبری فرمود که : شما غربی ها رو بنشینید رو صندلی متهم حقوق بشر و مواخذشون کنید اونا حق ندارن مردم ما رو به بهانه نقض حقوق بشر که حالا چرا خانم ها نمی تونن برن ورزش فوتبال ببینن همجنس بازا این جا چرا موقعیت و شرایط مناسبی ندارن

شما قوم لوطین قرار نیست که ما به رای و قواعد قوم لوط تن در بدیم تو قوانین دموکراسی بین المللی فرمود: این هارا رو رو صندلی متهم بذارین و مواخذشون کنید

هنوز سازمان ملل اجلاسی رو برای آسیا در نظر نگرفته که مشخص کنه در آسیا چه مقدار خسارت شده چه مقدار باید آمریکایی ها و اروپایی ها غرامت بپردازن

ما بعد از نظر رهبری در مورد حقوق بشر و مواخذه ی اون ها کارگروه تخصصی تشکیل دادیم و خسارتی که آمریکا و به خصوص انگلیس در طول 200 سال گذشته به ما وارد کردن رو بررسی کردیم خب سال گذشته اینو در برنامه های تلوزیونی و رسانه ای اعلام رسمی کردیم که کار گروه های حقوقی ما این رو دارن مشخص میکنن عدد رو اعلام کردیم باز من تکرار می کنم انگلیسی ها 11 تریلیون دلار به ما خسارت زدن یه وجه خسارتش به استان بوشهر بوده 11 هزار میلیارد دلار جوان این حقی است که باید از حلقوم انگلیسی ها بگیری آمریکا چقدر ؟ آمریکا در 60 سال گذشته 14 تریلیون دلار به ما خسارت وارد کرده این عدد چه قدره ؟ کل بودجه امسال ما 200 میلیارد دلاره یعنی یک پنجم هزار میلیارد دلار

ملت افغانستان هم بشینین محاسبه کنن ملت چین و هند و عراقی ها هم محاسبه کنن همه ی ملت ها جوانان ملت های مختلف بدانند اگر عقب ماندگی در کشورون هست و آمریکا و فرانسه کشور های برتر هستن چون دست در جیب ملت های ما کردن و از ثروتی که از ما غارت کردن تمدن درست کردن این گونه نباشه که توی فیلم هاشون یا تکنولوژیشون برای توی جوون این طوری جا بندازن که اون ها چون دین رو کنار گذاشتن به این جا رسیدن چون برهنگی رو عین حیوانات پذیرفتن به این جا رسیدن چون پشت به سنت های الهی کردن به این جا رسیدن این را توی جوان باید بدانی   
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 28 فروردین 1395 :: نویسنده : امین
نظرات ()

کجایند مردان بی ادعا

آنان که بی ادعا رفتند . . .

کجایند مردان بی ادعا ، عکس شهدا

کجایند مردان بی ادعا

کجایند مردان بی ادعا
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 25 فروردین 1395 :: نویسنده : امین
نظرات ()

کاش من هم یک شهید بودم

دکتر

مهندس

پروفسور

رییس

مدیر کل

وزیر

این عناوین شاید آرزوی خیلی ها باشه


اما من دوست دارم روزی عنوانم چنین باشد:


"شهید"

کاش من هم یک شهید بودم

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 25 فروردین 1395 :: نویسنده : امین
نظرات ()

میان خاک سر از آسمان در آوردیم

میان خاک، سر از آسمان درآوردیم
چقدر قمری بی آشیان درآوردیموجب وجب تن این خاک مرده را کندیم
چقدر خاطره ی نیمه جان درآوردیم

چقدر چفیه و پوتین و مهر و انگشتر

چقدر آینه و شمعدان درآوردیم

لبان سوخته ات را شبانه از دل خاک

درست موسم خرماپزان در آوردیم

به زیر خاک به خاکستری رضا بودیم

عجیب بود که آتشفشان درآوردیم

به حیرتیم که ای خاک پیر با برکت

چقدر از دل سنگت جوان درآوردیم

چقدر خیره به دنبال ارغوان گشتیم

ز خاک تیره ولی استخوان درآوردیم

برای آنکه بگوییم با شما بودیم

چقدر از خودمان داستان درآوردیم*

شما حماسه سرودید و ما به نام شما

فقط ترانه سرودیم، نان درآوردیم

به بازی اش نگرفتند و ما چه بازی ها

برای این سر بی خانمان درآوردیم

و آب های جهان تا از آسیاب افتاد

قلم به دست شدیم و زبان درآوردیم

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 25 فروردین 1395 :: نویسنده : امین
نظرات ()

برگرد که بر بهار ما میخندند

یک عده به انتظار ما میخندند !

 به چه میخندی دخترک؟

در دین اکراهی نیست. قبول

اعتقادی به این حرفا نداری؟ مختاری

اما اگر خودت را آدم میدانی ، اگر ادعای روشن فکری داری

به اعتقادات افراد احترام بگذار

به حماقت خود بخند ،  که نه ارزش عشقش را فهمیدی، نه احترام به سلایق را

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 25 فروردین 1395 :: نویسنده : امین
نظرات ()

بسم رب الشهدا و الصدیقین

فقط می توانم بگویم شهدا شرمنده ایم . . .

یک نفر میخواست اما پر نداشت
یک نفر پر زد ولیکن سر نداشت

یک نفر یک تکه کاغذ دست داشت
مینوشت... اما دگر جوهر نداشت

یک نفر نه ، یک پلاک سوخته
خط خونش بر زمین آخر نداشت

یک نفر با نای جان لبیک گفت
لحظه ای بعد ان صدا پیکر نداشت

صد نفر بیرون بازی معترض
اخر این بازی چرا داور نداشت

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 25 فروردین 1395 :: نویسنده : امین
نظرات ()

آ‌موخته ام…… بهترین کلاس درس دنیا کلاسی است که زیر پای پیرترین فرد دنیاست .


آ‌موخته ام …… وقتی که عاشق هستید عشق شما در ظاهر نیز نمایان می شود.


آموخته ام …… تنها کسی که مرا در  زندگی شاد می کند کسی است که به من می گوید : تومرا شاد کردی .


آ‌موخته ام…… داشتن کودکی که در آغوش شما به خواب رفته زیباترین حسی است که در دنیا وجود دارد .


آموخته ام …… که هرگز نباید به هدیه ای از طرف کودکی ( نه ) گفت .


آموخته ام …… که همیشه برای کسی که به هیچ عنوان قادر به کمک کردنش نیستم دعا کنم .


آموخته ام…… که مهم نیست که  زندگی تا چه حد از شما جدی بودن را انتظار دارد ،‌ همه ما احتیاج به دوستی داریم که لحظه ای با وی به دور از جدی بودن باشیم .


آموخته ام …… که زندگی مثل یک دستمال لوله ای است هر چه به انتهایش نزدیکتر می شویم سریعتر حرکت می کند .


آموخته ام …… که پول شخصیت نمی خرد .


آموخته ام …… که تنها اتفاقات کوچک روزانه است که زندگی را تماشایی می کند


آموخته ام …… که چشم پوشی از حقایق آنها را تغییر نمی دهد .


آموخته ام …… که این عشق است که زخمها را شفا می دهد نه زمان .


آموخته ام …… که وقتی با کسی روبرو می شویم انتظار لبخندی از سوی ما را دارد .


آموخته ام ......که هیچ کس در نظر ما کامل نیست تا زمانی که عاشق بشویم.


آموخته ام …… که زندگی دشوار است اما من از او سخت ترم .


آموخته ام…… که فرصتها هیچگاه از بین نمی روند ،‌ بلکه شخص دیگری فرصت از دست داده ما را تصاحب خواهد کرد.


آموخته ام …… که لبخند ارزانترین راهی است که می شود با آن نگاه را وسعت داد.


آموخته ام …… که نمی توانم احساسم را انتخاب کنم اما می توانم نحوه بر خورد با آنرا انتخاب کنم.


آموخته ام …… که همه می خواهند روی قله کوه زندگی کنند ، اما تمام شادی ها و پیشرفتها وقتی رخ می دهد که در حال بالا رفتن از کوه هستید .


آموخته ام …… بهترین موقعیت برای نصیحت در دو زمان است : وقتی که از شما خواسته می شود ،‌ و زمانی که درس زندگی دادن فرا می رسد .


آموخته ام …… که گاهی تمام چیزهایی که یک نفر می خواهد فقط دستی است برای گرفتن دست اوست و قلبی است برای فهمیدن وی.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 24 فروردین 1395 :: نویسنده : امین
نظرات ()
از پیری پرسیدم چه زمانی انسان پیر میگردد ، فرمود درست آن زمان که از گذشته خود پشیمان شده افسوس آن را بخورد .
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 24 فروردین 1395 :: نویسنده : امین
نظرات ()

برای تمام دردها دو علاج وجود دارد :

                    گذر زمان

و


سکوت

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 24 فروردین 1395 :: نویسنده : امین
نظرات ()

هر روز می گذشت از این زیر پله ها
آهسته تا بهم نزند خواب ناز ما
امروز هم گذشت
در باز و بسته شد
با پشت خم از این بغل کوچه می رود
چادر نماز فلفلی انداخته به سر
کفش چروک خورده و جوراب وصله دار
او فکر بچه هاست
هر جا شده هویج هم امروز می خرد
بیچاره پیرزن همه برف است کوچه ها


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 24 فروردین 1395 :: نویسنده : امین
نظرات ()

بی برگ

پست ترین ادمها کسانی هستند که :

 به دست گذاشتن

رو نقطه ضعف دیگران

بگن شــــــــوخی .... !


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 24 فروردین 1395 :: نویسنده : امین
نظرات ()


( کل صفحات : 2 )    1   2   
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic